YEREL YONETIMLERDE MODEL KIMLIK; MURAT KILICASLAN

3 ay önce
YEREL YONETIMLERDE MODEL KIMLIK; MURAT KILICASLAN için yorumlar kapalı
YEREL YONETIMLERDE MODEL KIMLIK;  MURAT KILICASLAN
Reklam

Adalet ve Kalkınma Partisini, iktidara taşıyan en önemli kilometre taşlarından birisi, yerel yönetim başarıları idi. Son derece vizyoner yaklaşımlarla insanımızı, modern standartlara uygun yönetim anlayışı ile memnun etmenin karşılığını dört dönemdir alıyorlar.

Daha önceki beceriksiz ve despot yönetim anlayışından İllallah diyen vatandaşlar, umut olarak, Refah Partisi misyonundan gelen adaylara şans tanıdı.

Pişman da olmadı.

Süreç ilerledikçe özellikle taşrada sıkıntılar yüz tutmaya başladı.  İş mecrasından çıkarak, kollama, kayırma, haksız kazanç ve rant kavgasına dönüştü. Tarihin ender yetiştirdiği liderlerden biri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan durumu fark etti. Ve bu tür yöneticilerin tasfiye haraketini başlattı. Ses getiren görevden almaların 2019 seçimlerinde çok büyük yankılar uyandıracak sayılara ulaşacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Giresun özeline baktığımızda karşımıza çok ilginç bir tablo çıkıyor. Belediyenin kurumsal kimliğini hissettirme, vatandaşla kurulan iletişim kalitesi ve diğer alanlarda belde belediyeleri, ilçe belediyelerinin önünde gidiyor. Üçtepe beldesinde Harun Öztürk, Yavuzkemal beldesinde Abdullah Önal ve daha birçok isim şartlarının çok daha zor olmasına rağmen son derece başarılı çalışmalara imza atıyorlar.

Hele hele Duroğlu beldesinin belediye başkanı var ki, gıpta ve hayranlıkla takip ediyoruz. Bu belediye başkanımız Sayın Murat KILICASLAN. Karadeniz’in coğrafi şartlarının zorlukları içinde, mahallelerin ücra noktalarına kadar, burada bir belediye var denecek çalışmalara imza atıyor. Coğrafi şartlar, mali yetersizlik, personel eksikliği gibi topu taca atan bahaneler hiç dile getirilmiyor. Büyük Belediyelerle kurduğu ikili diyalog, kamu yetkilileri ile sıcak ilişkiler sonucunda karşınıza insanın içini ısıtan Duroğlu görüntüleri çıkıyor. O küçücük beldeye bir belediye hizmet binası yaptırmış, birçok sahil belediyelerinde yok. Beldenin ortasından gecen Aksu deresinin iki yakasına yaptığı düzenleme ile beldeyi cazibe merkezi haline getirmiş. Sosyal ve kültürel faaliyetlerde on iki ay aksiyon söz konusu. Tanıtım derseniz muazzam.

Öylesine bir tevafuk ki, bu kadar güzel çalışmalarda, kendini başarıya götüren kriter ecdadı örnek alması. İsim Osmanlı Hünkârlarında Murat, soy isim Selçuklulardan Kılıçaslan, uygulama, ecdat sistemi, tarih ile bütünleşme buna derim. Umarım böylesine bir değer, bilgi, beceri, üretkenlik ve vizyonuna yakışan daha güzel yerlerde değerlendirilir. Kaldı ki buna çok ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz. Yerel yönetim başarıları iktidara taşıdığı gibi başarısızlıkları da sandığın dibine misafir eder. Hacim ve işlerlik bakımından bulunduğu pozisyona birkaç gömlek fazla gelen sayın Kılıcaslan’ın yakışan yerde fonksiyonel olmasının zeminleri hazırlanır inşallah. Böylesine bir değerin ziyan edilmesi, ilimiz adına da talihsizlik olur.

YAZAR: HİKMET İLHAMİ TEMEL

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık