YAĞLIDERE MYO 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİME AÇILACAK

YAĞLIDERE MYO 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİME AÇILACAK
Reklam

Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Meslek Yüksek Okulunun 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında açılacağını söyledi.

Başkan Kırhasanoğlu bugün İlçemiz Merkez Ortaokulu yanında inşaat çalışması son aşamaya gelen Meslek Yüksek Okulunu Hayırsever İş adamı Mustafa Çatalbaş, Üçtepe Belediye Başkanı Harun Öztürk, İl Genel Meclis Üyeleri Ömer Bayram, Fikret Karaaslan, AK Parti İlçe Başkanı Bayram Durdu, AK Parti Teşkilat Başkanı Hüseyin Özdemir, Belediye Meclis Üyesi Harun Durdu, Cami Yaptırma Yaşatma Derneği yöneticilerinden Hüsnü Turan, Halil Bayram, Mustafa Bayram, ile gezerek görüş alışverişinde bulunuldu.

Kırhasanoğlu, yaptığı açıklamada, okulun ilçeye kazandırılması için çok önemli çalışmalar yapıldığını hatırlattı.

Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan Yağlıdereli hayırsever iş adamlarının okula başlarken çok büyük katkıları olduğunu belirten Kırhasanoğlu, şöyle devam etti:

”Okulun geri kalan ince işini hayırsever iş adamı Mustafa Çatalbaş abimize söyledik. Oda bizi kırmadı geriye kalan kısmı anahtar teslim müteahhitle anlaşarak verdi. Şu anda okulumuzun inşaatı tamamlanma aşamasına geldi. En kısa zamanda okulu tamamlayıp üniversiteye devrini yapmayı düşünüyoruz. Okulun çevre düzenlemesi içinde çalışmaları belediyemiz tarafından yapılacak. Şu an buranın projesini yaptırmaya çalışıyoruz. Yaklaşık maliyeti 300,00 Lira civarında olması bekleniyor. Bunun tüm maliyetini ilçe belediyesi karşılayacak. Ve bu şekilde ilçemize okulu kazandırmış olacağız. Şahsım ve ilçe halkım adına okulun bu seviyeye gelmesinde katkısı olan herkese ve özellikle Mustafa Çatalbaş abimize çok teşekkür ediyoruz. Emeği gecen herkesten Allah razı olsun’’ dedi.

Okulun önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişeceğini ifade eden Üçtepe Belediye Başkanı Harun Öztürk, ise, binanın büyük bir kısmı tamamlandı. Bundan sonraki aşamada çevre düzenlemesi çalışmalarına başlanacak. Okulun açılışının da çok güzel bir şekilde olması için katkılar sürecektir’’ diye konuştu.

Hayırsever İş adamı Mustafa Çatalbaş’ta, ilçemiz adına elimizden gelen her türlü katkıyı bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada yapmaya her zaman hazırım. Bu okulu evladım Erol Çatalbaş adına tamamlamak istiyorum. Bu işe başlarken öyle niyet ederek başladık. Çok Şükür baya bir mesafe kaydettik. Çok mutluyum. İnşallah nasip olursa okulu anahtar teslim olarak teslim etmeyi hedefliyorum” diye konuştu.

 

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Çık