TÜRK EĞİTİM-SEN YENİ YÖNETİMİ İŞE KOYULDU

7 ay önce
TÜRK EĞİTİM-SEN YENİ YÖNETİMİ İŞE KOYULDU için yorumlar kapalı
TÜRK EĞİTİM-SEN YENİ YÖNETİMİ İŞE KOYULDU
Reklam

Türk Eğitim-Sen Giresun Şube Başkanı Tacettin Engin, sendikaların, öncelikle çalışanların hak ve menfaatlerini korumak, sonra da bu hak ve menfaatleri geliştirmek ve yeni hak ve menfaatler sağlamak için kurulmuş, bu amaç için çalışma yapması gereken sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, “Türk Eğitim-Sen, bu doğrultuda faaliyet gösterip çalışma yaparken “Hak için hakkın ve hukukun savunuculuğu” ilkesini kendine şiar edinmiş şerefli, onurlu, sözünün eri ve dik duruşlu yiğitlerin sendikasıdır” dedi.

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Türk Eğitim-Sen Giresun Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkanı seçilen Engin yaptığı ilk açıklamada, eğitim çalışanlarının içerisinde bulunduğu sorunlara dikkat çekti.

Engin, eğitim camiasında tek dert ve sıkıntının yönetici atama yönetmeliği olmadığını aktararak şöyle konuştu;

“Mülakat, eğitim ortamlarının güvenliği, müfredat sıkıntısı, çalışanların sosyal ve ekonomik haklarının yetersizliği, öğretmen eksikliği, 4-C mağduriyeti, taşeron meselesi, Sözleşmeli kölelik, hangi sınava hangi şartlarda gireceğini bilmeyen öğrenci ve velilerin içinde bulundukları bozuk psikolojinin eğitim ortamına olumsuz yansıması ve ucube performans değerlendirme sistemi. Bir de durmadan gündeme getirile getirile toplumun iyice alıştırıldığı rotasyon ve en tehlikesi iş güvencemiz.”

“Camia olarak çetin ve zorlu bir mücadele süreci bizleri bekliyor” diye Engin,

Bu çetin yolda Giresun Türk Eğitim-Sen’de bayrak değişimi var. Eğitim camiasına ve sendikal mücadeleye büyük katkıları olan Sayın Arif Çetinkaya, bu onurlu sancağı bugüne kadar halel getirmeden taşımıştır. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Ben ve arkadaşlarım da en az onun sergilediği mücadele kadar mücadele etmeye ve sizlerin sesiniz olmaya talibiz” dedi.

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık