KÖYLERDE ELEKTRİK ŞEBEKELERİ YENİLENİYOR

3 ay önce
KÖYLERDE ELEKTRİK ŞEBEKELERİ YENİLENİYOR için yorumlar kapalı
KÖYLERDE ELEKTRİK ŞEBEKELERİ YENİLENİYOR
Reklam

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü, elektrik dağıtım şebekesi yatırım çalışmalarına kış aylarında devam etmektedir. Sadece 2018 yılının geride bıraktığımız Ocak ve Şubat aylarında Alucra Karabörk Köyü, Bulancak İcilli Köyü, Çamoluk Bayır Köyü, Çanakçı Yeşilköy, Güce Fındıklı Köyü, Keşap Güneyköy, Tirebolu Yukarııboynuyoğun ve Aşağıboynuyoğun Köyleri ile Yağlıdere Küçükköy’de şebeke yenileme çalışmalarımız tamamlanmıştır.

1980’li yıllarda tesis edilen aşık iletkenli elektrik şebekeleri yenilenmiş, ilave trafolarla güç artışı yapılmış, yeni şebekeler kapalı (alpek) kablolu olarak tesis edilmiş ve bu bölgeler yeniden aydınlatılmıştır. Bu çalışmaların yapıldığı köylerimizdeki enerji kalitesinin üst seviyeye çıkarılarak ilerleyen dönemlerde oluşacak enerji kesintilerin önüne geçilmesi köy sakinleri ve özellikle muhtarlarımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Şu an itibariyle Merkeze bağlı Barça Çakırlı ve Yenicehisar Köyleri, Dereli Çal Köyü, Eynesil Kemerli ve Güce Düzçukur Köyünde şebeke yenileme çalışmalarımızın da birkaç ay içinde tamamlanması ve önümüzdeki günlerde de 2018 yılı yeni yatırım çalışmalarına başlanması planlanmaktadır.

Kamuoyu nezdinde yenilenen elektrik şebekelerinin hayırlı olmasını diler, katkılarından dolayı mahalle muhtarlarımız başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık