KAMU HASTANELERİ BAŞARIYA KOŞUYOR

KAMU HASTANELERİ BAŞARIYA KOŞUYOR
Reklam

Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı Sağlık Tesislerinin Başhekim ve Müdürlerinin katıldığı Yönetici Bilgilendirme Toplantısı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıda Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığınca yürütülen “Sağlıkta Kalite Standartları” değerlendirmelerinden 90 puan ve üstü alan hastanelerin yöneticilerine teşekkür belgesi verildi. Genel Sekreter Hasan Arslantürk değerlendirmeler sürecinde emeği geçen ve özveriyle çalışan tüm personele teşekkür etti.

Aynı zamanda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Genel Sekreterlik ve bağlı Sağlık Tesislerinin tıbbi, idari ve mali yönlerinin, yerinde gözlem yapılarak değerlendirildiği “Verimlilik Yerinde Değerlendirme” başarı puanları da açıklandı.

Genel Sekreterlikte dahil Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bulancak Devlet Hastanesi, Espiye Devlet Hastanesi, Yağlıdere İlçe Devlet Hastanesi, Dereli İlçe Devlet Hastanesinin başarı grubu B iken A’ya yükseldi. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Op. Dr. Ergun Özdemir Görele Devlet Hastanesi, Tirebolu Devlet Hastanesi, Şebinkarahisar Devlet Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yine A grubu başarı grubunu devam ettirdiler. Alucra İlçe Devlet Hastanesinin ise başarı grubu C iken B’ye yükseldi.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Çık