GİRESUN’A BÜYÜK MÜJDE!

9 ay önce
GİRESUN’A BÜYÜK MÜJDE! için yorumlar kapalı
GİRESUN’A BÜYÜK MÜJDE!
Reklam

ÖZEL HABER
MESUT ERDOĞAN

Giresun Limanı, Giresunlu bir firma tarafından Çakıroğlu Liman İşletmesi’nden satın alındı. Yıllardır atıl vaziyette bulunduğu için eleştirilen Giresun Limanı’nın, bu tarihi hamle ile artık daha aktif bir hale gelmesi ve ilimiz ekonomisine çok büyük katkılar sunması bekleniyor.

İŞLEMLER TAMAMLANDI

Yıllardır Giresun’un kanayan yarası olan limanda çok önemli bir gelişme yaşandı. Giresun Limanı, Giresunlular tarafından Çakıroğlu Liman İşletmesi’nden devralındı. Tüm protokoller imzalandı ve Giresun Limanı Giresunlu yatırımcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Keşap Karakoç Petrol Aytemiz Bayi ve balıkçılık sektöründe bir dünya markası olan Kobyalar Grup tarafından satın alınan Giresun Limanı’nın, bundan sonra daha aktif bir şekilde çalışması ve Giresun ekonomisine çok önemli katkılar sunması bekleniyor.

ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR YAPACAĞIZ

Konuyla ilgili görüştüğümüz Keşap Karakoç Petrol Aytemiz Bayi ve Kobyalar Grup Yetkilisi Denizhan Usta, “Öncelikle Giresun’umuza hayırlı uğurlu olsun. Keşap Karakoç Petrol Aytemiz Bayi ve Kobyalar Grup olarak Giresun Limanı’nı resmen devraldık. Yıllardır atıl bir durumda olan limanımızı, Türkiye’de hak ettiği noktaya taşımak için elimizi taşın altına koyduk. Tüm işlemleri tamamladık ve liman artık bizim kontrolümüzde çalışmaya başladı. Geleceğe dönük çok önemli yatırımlar yapmayı planlıyoruz. İlimize hem iş istihdamı hem de ekonomik girdi anlamında çok büyük kazançlar sağlayacak projeleri yakın bir zamanda hayata geçireceğiz. Tekrardan ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

Powered by WPeMatico

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık