GENÇ ÇİFTÇİLERE 30 BİN TL PROJE DESTEĞİ

3 yıl önce
1309 kez görüntülendi

GENÇ ÇİFTÇİLERE 30 BİN TL PROJE DESTEĞİ
Reklam

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,

genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği sağlanacağı belirtilerek başvuru tarihlerinin 12 Nisan ve 11 Mayıs tarihleri arasında yapılabileceği bildirildi.

5 Nisan 2016 tarih ve 29675 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe giren Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi hakkındaki tebliğe (2016/16) göre Genç Çiftçilere 30 bin TL Hibe Desteği verilecek.

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden destek başvurusuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlara yer verildi, “Kimler Başvurabilir: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Bu tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşından gün almış, 41 yaşından gün almamış olmak.

Okur-yazar olmak. Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışıyor olmamak. Başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak.Başvuru tarihi itibarıyla KDV, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak. Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak.

Yatırım Konuları; Hayvansal üretime yönelik; Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projelerini, Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği projelerini, Kanatlı ve ipekböceği yetiştiriciliği projelerini, Bitkisel üretime yönelik; Kapama meyve bahçesi tesisi projelerini, Fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği projelerini, Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projelerini, Kültür mantarı üretimi projelerini, Yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik; Tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konulu projeleri, Coğrafi işaretli, yerli gen kaynaklarını kullanarak, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim konulu projeleri, Coğrafi işareti olan gıdaların üretimi konulu projeleri, kapsar.

Projeye Başvurmak isteyen Genç Çiftçilerimizin 12.04.2016 ve 11.05.2016 tarihleri arasında İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.”

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık