BİR MÜJDE DE YAĞLIDERE’YE

BİR MÜJDE DE YAĞLIDERE’YE
Reklam

Yaklaşık 45km uzaklıktaki Giresun Aksu Trafo Merkezinden enerji alan Yağlıdere İlçe Merkezi ve Mahalleleri 19 km mesafedeki Üçtepeler TEİAŞ Trafo Merkezinebağlandı.

Yapılan açıklamada, “Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü, kış mevsimindeki olumsuz hava şartlarına rağmen sürdürdüğü yatırım çalışmaları kapsamında TEİAŞ Üçtepeler Trafo Merkezinden Yağlıdere İlçe Merkezi, Mahalle ve Köylerine enerji vermiştir. Tesis edilen 19 km uzunluğunda 75 direkten oluşan 3x477MCM iletkenli yüksek gerilim hattına 11.02.2017 tarihinde enerji verilmesiyle bölge, alternatif enerji kaynakları üzerinden enerjilendirilmiş; bu sayede Yağlıdere’ye sağlanan enerjinin kalitesi arttırılmış, uzak mesafeden kaynaklı gerilim düşümleri, teknik hat kayıpları ve olumsuz hava koşullarında oluşacak olası arızaların da önüne geçildi” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “ÇORUH EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü olarak, çalışmalarımız sırasında vermiş oldukları desteklerden dolayı Yağlıdere ve Üçtepeler Belediye Başkanlarımıza, muhtarlarımıza ve tüm hemşerilerimize teşekkür eder, hayırlı olmasını dileriz” denildi.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Çık