AVRUPA’DAKİ GİRESUN GECELERİNİN STARTI HAGEN’DE VERİLDİ

3 yıl önce
1515 kez görüntülendi

AVRUPA’DAKİ GİRESUN GECELERİNİN STARTI HAGEN’DE VERİLDİ
Reklam

ABDÜLKADİR KARAOSMANOĞLU
HAGEN(ALMANYA)

ALMANYA’nın Hagen ve Sauerland bölgesinde yaşayan  Giresunlular, Hagen CVJM binasında bir araya gelerek hem eğlendiler hem de gelecek için fikir alış-verişinde bulundular.

Hagen’deki Hıristiyan Gençlik Merkezinde (CVJM)  toplanan Giresunlular, Kadir Şahin ve orkestrasının eşliğinde önce eğlendiler ardından yöresel yemekleri tattıktan sonra fikir alış-verişinde bulundular.

HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Yaklaşık 20 yıldır Almanya’da yaşayan Giresunlu gazeteci, şair ve yazar Sıla Zeynep Alaşalvar en büyük hayalini gerçekleştirdiğine değinerek  şöyle devam etti: “Almanya’da çok önemli projeler gerçekleştirdik. En çok yapmak istediğim şeylerin başında da Giresunlu hemşehrilerimi bir araya davet ederek hem onlarla tanışmak, hem de onların birbirleriyle tanışmalarına vesile olmak ve GİRESUN için fikir alış-verişinde bulunmaktı. Ben diğer arkadaşlarım ve hemşehrilerimin de desteğiyle MİNİ GİRESUN AKŞAMI adı altında bunu başardım. Bu yüzden çok mutluyum.”

2016 GİRESUN GECELERİNİN STARTI VERİLDİ

Sıla Zeynep Alaşalvar  Hagen’de yapılan Mini Giresun Akşamı’yla birlikte  2016 sezonunun açıldığına işaret ederek şöyle devam etti: “Artık yeni yıldayız ve 2016’nın ilk Giresun etkinliğini biz yaptık. Şimdi sıra diğerlerinde. Umarım hepsi de başarıyla gerçekleşir. Giresun ve Giresunlu için yapılan her şeye destek vermeye hazırız. Uzak yakın demeden bu etkinliğimize teşrif eden tüm dostlarımıza ve büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

KİMLER YOKTU Kİ

Hagen’de yapılan MİNİ GİRESUN AKŞAMI’na  baştahemşehrimiz  Dr. Ömer Derbeder, Kastamonulu Mimar-mühendis Mesut Erten, Mülheim Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği başkanı Aydın Petekçi, yardımcısı Şükrü Karabiber, Kadın Kolları  başkanı Aysel Petekçi, Werdohl Belediye Meclis Üyesi Ali Akdeniz,  Gazeteci Tevfik Kara, Hagen’in önemli simalarından Kemal Öner ve daha çok sayıda seçkin davetli topluluğu katılarak bu özel akşamı doyasıya yaşadılar.

KADİR ŞAHİN MEST ETTİ

Kuzey Ren Westfalya’nın en seçkin ve en sevilen gruplarından bir tanesi olan aynı zamanda bir Giresun  damadı olan  Kadir Şahin ve beraberindeki Org sanatçısı Mini Giresun Akşamı’na yaptıkları müzikle renk kattılar. Kadir  Şahin harika sesiyle salondakileri adeta mest etti.  Ayrıca Hagen Kız Folklor Grubunun gösteriside nefesler kesilerek izlenildi. Giresun Akşamının bir diğer güzel tarafıda yöresel yemeklerdi.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık