AVRUPA’DA BAŞARILI BİR KADIN İŞLETMECİ PROFİLİ

3 yıl önce
1127 kez görüntülendi

AVRUPA’DA BAŞARILI BİR KADIN İŞLETMECİ PROFİLİ
Reklam

TEVFİK KARA
WERDOHL (ALMANYA)

ALMANYA’nın Werdohl şehirinde yaşayan Giresun-Yağlıdereli  Ayla Oral, 40’ından sonra meslek sahibi oldu  ve şimdi kuaför salonu işletmecisi olarak  7 kişiye iş ve aş veriyor.

Werdohl şehir merkezinde  “Kuaför Salonu Ayla” ismiyle 10 yıldan beri işletmecilik yapan Ayla Oral: “40 yaşından sonra meslek eğitimimi bitirdikten sonra  ustalık diplomasını da aldım ve ‘Friseursalon Ayla’ adıyla  kendi işyerimi kurdum. Şu anda benimle birlikte 8 kişi çalışıyoruz. Öğrenmenin yaşı yoktur. Yeterki insan azmedip, inansın. İşyerimizin 10. Yılını  byük bir coşkuyla kutluyoruz.

MESLEK EĞİTİMİ DE VERİYOR

Başta Belediye Başkanımız olmak üzere Ticaret  ve Sanayi Odası yetkilileri ve müşterilerimiz bizi 10. Yıl kutlamasında yalnız bırakmadılar.  10. Yılımız nedeniyle herkese teşekkür ediyorum. Bizi BİZ yapan müşterilerimizin ilgi ve desteğidir.  Günümüzde meslek eğitimi çok önemli. Bende bu sistemin içinden geçerek iş sahibi oldum. Bunun bilincinde olarak işyerimizde çıraklık eğitimi de veriyoruz.  Bölgemizde bay ve bayan olarak geleceğin kuaförlerini yetiştirme konusunda idialıyız” dedi.

İHTİYAR ALMANLARDAN ÖZEL RAĞBET

Kuaför Salonu Ayla’nın 10. Yıl kutlamasına bölgedeki Türk, Alman ve diğer uluslara mensup  müşteri ve dost çevresi katıldı. Özellikle ihtiyar Almanların daha fazla olduğu gözlemlendi.  İhtiyar Alman müşteriler adeta kendi evlerindeymişcesine rahat hareket ettiler.  10. Kutlamasına Werdohl Belediye Meclis Üyesi Ali Akdeniz eşi Hatice Akdeniz, müzisyen Hakan Gündeş, işadamı Ercan  Kaya,  Halk Market, Şevki Arslan, Werdohl İGMG, Werdohl Eyüpspor, Werdohl Giresunlular Derneği Başkanı Aytekin Çetin, Tonya’nın mümtaz siması Ahmet Bektaş, İşadamı Yakup Tekin, SPD’li Jürgen Henke  ve daha birçok seçkin davetli topluluğu katılarak işletmecileri ve çalışanları tebrik ettiler.

EN BÜYÜK YARDIMCISI  EŞİ ŞEFİK ORAL

Kuaför Salonu Ayla’nın  en büyük yardımcısı ise eşi müzisyen Şefik Oral. Adeta Halkla İlişkiler Müdürü gibi çalışan Şefik Oral, işletmenin gizli kahramanı.

BELEDİYE BAŞKANI BAYAN  VOSSLOH

10.Yıl kutlamasına elinde çiçeği ile adeta bir müşteri gibi gelen Werdohl Belediye Başkanı Silvia Vossloh ise: “Kuaför salonu Ayla’nın 10. Yılını tüm Werdohl şehiri adına tebrik ediyorum. Artık bu işletme şehirimizin MARKA isimlerinden birisi oldu. Birçok kişiye iş ve aş sunuyor. Bu 10. Yıl planlı, proğramlı ve disiplinli bir çalışmanın ürünü. Tüm ekibi 20. Yıl kutlamasında tekrar görüşmek ümidiyle tebrik ediyor ve bu tür göçmen kökenli işletmelerin çoğalmasını diliyorum” dedi.

Atak Ajans
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık